Dla jednego z klientów z branży budowlanej zrealizowaliśmy ostatnio bardzo ciekawe zlecenie – transport drogowy 4 ponadnormatywnych szyb do okien, docelowo przeznaczonych do montażu w jednym z najnowocześniejszych apartamentowców w Londynie. Ten bardzo wrażliwy na uszkodzenia ładunek pokonał trasę o długości ok. 2 400 km w relacji Belgia – Polska – Belgia. Kluczowe znaczenie dla organizacji transportu miał dla nas rozmiar ładunku — wysokość każdej z tafli szkła przekraczała 3 metry. Łączna waga całej przesyłki wynosiła 7 ton.
Sam transport szyb okiennych składał się z dwóch etapów. Najpierw tafle szkła zostały odebrane od producenta w Belgii i dostarczone na Śląsk do zakładu specjalizującego się w obróbce szkła. Po zakończeniu prac w Polsce, zorganizowaliśmy transport powrotny do fabryki w Belgii.
Aby zapewnić bezpieczeństwo wrażliwego ładunku w czasie przewozu i zapobiec ewentualnym uszkodzeniom, szklane tafle zostały umieszczone w 4 stojakach o różnych rozmiarach. Największy z nich miał 3,29 m wysokości, 3,53 m długości i 1,20 m szerokości a najmniejszy odpowiednio 2,6 m, 3,57 m i 0,8 m. Do transportu wykorzystaliśmy niskopodwoziowe naczepy semi.
Dzięki zaangażowaniu naszego zespołu spedytorów wrażliwy ładunek został dostarczony bez żadnych uszkodzeń i w terminie!