W 2018 roku stawiamy na rozwój usług spedycji krajowej, już w pierwszym półroczu planujemy rozszerzenie naszej oferty o transport cysternami do przewozu płynnych artykułów spożywczych i chemicznych oraz gazów.  Nowa oferta ma być skierowana przede wszystkim do klientów z branży spożywczej, gdzie cysterny wykorzystywane są do przewozu m.in. soków, koncentratów owocowych, wyrobów mlecznych, czekolady i komponentów do jej produkcji oraz branży chemicznej (np. transport rozpuszczalników i klejów).

 

Ciekawe zlecenia transportowe na rynku krajowym

Na rynku krajowym zajmujemy się organizacją zarówno transportów całopojazdowych jak i drobnicowych, głównie dla firm z branży rolniczej i budowlanej. Na przykład odpowiadamy za dystrybucję na terenie całej Polski sprowadzanych drogą morską z Indii płytek ceramicznych. Do naszych zadań należy odbiór towaru z magazynów w Gdyni i przewiezienie go do kilku odbiorców w różnych częściach kraju. Do ciekawych zleceń transportowych należy też dostarczanie elementów konstrukcyjnych na budowę wieżowców w Wielkiej Brytanii, które zanim trafią na plac budowy, muszą być w całości złożone w Polsce. Poszczególne elementy są odbierane od producentów, a następnie składane i uzupełniane o kolejne części w fabrykach na terenie całej Polski. Do naszych zadań należy organizacja dostaw i odbioru ładunków z poszczególnych fabryk położonych w różnych częściach kraju, a następnie konsolidacja i transport do Wielkiej Brytanii. Wśród przewożonych ładunków były np. blachy i elementy aluminiowe o różnej długości, nawet do 6 metrów, czy metalowe stojaki ze szkłem, do transportu których wykorzystaliśmy samochód z zamontowanym hydraulicznym dźwigiem samochodowym (HDS), pozwalającym na bezpieczny rozładunek tego kruchego towaru.

 

Organizując transporty drogowe wykorzystujemy wszystkie rodzaje naczep, od standardowych plandek, chłodnie do przewozu towarów w temperaturze kontrolowanej, po podwozia kontenerowe do transportów kontenerów morskich czy zestawy przestrzenne.